Jaké střihy vousů dnes frčí 1/2

magazinzeny.cz

Strniště

Strniště je snad nejoblíbenější styl vousů, protože splňuje pro muže základní požadavek a to, aby se snadno udržovalo. Hladké oholení tzv. dětská prdýlka je složitější udržovat, protože je potřeba holit každý den, což ne pro všechny muže je příjemné.

To strniště, alias nedbalá elegance může být delší i kratší. Důležité je mít ale holící strojek, kde se potřebná délka vousu dá spolehlivě nastavit. Nicméně, není úplně nutno udržovat každý den, pokud nositel není puntičkář. Strniště působí mužně, a tak dodá správný chlapský sexappeal i těm, kteří ho třeba i mírně postrádají. Hezky udržované strniště je vhodné pro většinu mužů, pokud jim rostou vousy rovnoměrně.

Knír

Ač se občas dělají na knír vtipy, jejich renesance zase přihází. Kníry (jen kníry) se začínají objevovat i mimo listopad, a zvláště v různých podobách a stylech. Hodně jsou vidět například kníry alá styl František Josef, které jsou vedené do stran a v těchto místech speciálně natočené a dokonale upravené. Styl z dřívější doby lze považovat i za retro, protože nositelé obvykle doladí celkový outfit a působí to skutečně dobově. Klasické kníry, které proslavil Rosák nebo Zedníček jsou zase něco, co se začíná postupně objevovat a jistým tvarům obličeje to i sedí. A i když představa působí trochu vtipně, zase se budou klasické kníry nosit.