Krásná barva na vlasy ano, ale…

magazinzeny.cz

Kdo by nechtěl mít na vlasech krásnou, zářivou barvu podle posledních trendů. Blondýnky chtějí být brunetkami nebo zrzkami, tmavovlásky vlasy zase zesvětlují.

Vlasům provádíme psí kusy a pak se divíme, když nám to oplácejí tím, že jsou zplihlé, bez leskusuché. Pokud si vlasy barvíte, je potřeba, abyste jim také věnovala zvýšenou péči, třeba v podobě vhodně zvolené vlasové kosmetiky.

Základem je kvalitní barva

Přestaňte už konečně experimentovat s barvami doma a zajděte si na barvu nebo přeliv do kadeřnictví.
Zkušená kadeřnice vybere takové složení barvy, které bude odpovídat kvalitě vašich vlasů a zbytečně je nepoškodí. Pokud ještě nemáte šediny, volte raději přelivy než permanentní barvy. Přeliv se sice postupně vymývá, ale neobsahuje čpavek, tudíž vlasy tolik nezatíží a nepřispěje k jejich poškození.

Aby barva dlouho vydržela

Před barvením si nemyjte aspoň jeden nebo dva dny hlavu. Přirozený mastný film, který se na vlasech vytvoří, umožní barvě proniknout do struktury vlasů a zároveň ochrání pokožku hlavy před podrážděním.

Stejně tak čerstvě nabarvené vlasy alespoň 48 hodin nemyjte. Každá barva má totiž tendenci se zpočátku víc vymývat, dejte jí tedy šanci, aby se stabilizovala. Ani později vlasy nemáčejte ve vodě déle, než je nutné pro rychlé omytí. Voda by barvu zbytečně vymývala, takže by vlasy ztratily nejprve lesk, později i barevný pigment.

Základem péče je samozřejmě šampon na barvené vlasy doplněný o kondicionér. Ten strukturu vlasu finálně uzavře, takže hříva je pak odolnější vůči okolním vlivům a také barva je ve vlasech lépe zafixovaná. Jinak barvené vlasy nevyžadují zvláštní péči, pokud chcete barvu po čase oživit, můžete využít jednu ze zaručených rad našich babiček. Blonďaté vlasy po umytí přelijte silným odvarem z heřmánku, na tmavé vlasy funguje pro zvýraznění barvy silný černý čaj.

Placený reklamní článek
Zdroj obrázku Timotei.cz