Které potraviny způsobují stárnutí kůže?

magazinzeny.cz

Pro každou ženu je důležitá bezchybná pleť. Mnoho lidí hledá řešení pomocí drahých produktů a dermatologů. Špatná pleť je přitom ukazatelem nerovovnováhy v našem těle.

Krásné pleti nedosáhnete jen s předraženou kosmetikou. Kosmetický průmysl prahne po penězích a tak nás nemůže překvapit, že mnoho produktů péče o pleť obsahuje zdraví škodlivé přísady. Navíc se kosmetika zaměřuje jen na nejsvrchnější vrstvu pokožky, přičemž pro zdravou pleť je nutné jít hlouběji – k naší výživě.

Kůže nemá jen za funkci chránit naše tělo, je to prostředek detoxikace a hormonální rovnováhy. Zdraví kůže je často ohroženo problémy se štítnou žlázou, hormonálními výkyvy, negativní reakcí na léky, stres či nezdravou výživu. Změna životního stylu by tedy měla být tím prvním krokem, pokud chcete dosáhnout bezchybné pleti. Vyplatí se i zkontrolovat své hormony a zdravotní stav, abyste se ujistili, že kožní problémy nejsou projevem vážnějších zdravotních potíží.

Zdravá výživa plná antioxidantů s nízkým obsahem toxických látek, cukrů a rafinovaných sacharidů má protistárnoucí účinky na kůži. Nevhodné potraviny způsobují zánět a zadržování vody, což vede k předčasnému stárnutí pleti. Je tedy nutné snížit obsah nasycených tuků a cukrů.

Cukr a rafinované sacharidy jsou prostě zlo. A to včetně bílého chleba, rýže, hranolků či limonád. Dále se vyhněte pšenici, konzervačním látkám, mléčným výrobkům, nadměrnému solení a požívání alkoholu. Na druhou stranu je vhodné více pít obyčejnou vodu, jíst tučné ryby jako je losos či sardinky, avokádo, bobuloviny, citrusové ovoce, ořechy, semena, zeleninu, červené víno (s mírou), zelený čaj, česnek, zázvor, skořici a kurkumu.