Novinky v oblasti vybavení do kuchyně 2/2

magazinzeny.cz

Pohodlné marinování

Během grilovací sezóny často marinujeme a potíráme maso, nebaví nás to, jelikož je kolem této práce spousta nepořádku. Novinka, kterou přináší společnost, zabývající se vybavením do kuchyně, jistě potěší každého. Jedná se o moderní marinovací pistoli, která dokáže jednoduše vstříknout marinádu do masa, ale současně je možné ji použít i pro potírání masa během pečení či grilování.

Jednoduché dochucení masa uvnitř spočívá v pružném silikonovém balónku a ostré nerezové jehle. Stisknutím balónku se jehlou nasaje marináda dovnitř a stejným způsobem ji následně aplikujeme do masa, na jehlu se dá jednoduše připevnit silikonový štěteček, kterým můžeme maso dle potřeby opět připravenou marinádou potírat. Pistole je jednoduše rozkládací, dá se mýt v myčce nádobí, je ohebná, takže i skladná a stabilní díky praktickému stojánku. 

Šikovné dózy

Každá hospodyňka jistě miluje praktické dózy na potraviny s víčky pro jejich lepší uchování. Často se dají mrazit či uschovat do spíže a lednice s hotovými dobrotami. Potíž je ovšem většinou ve chvíli, kdy nevíme, jak dlouho máme jídlo uloženo.

Dózičky s nastavitelnými datumovkami jsou skvělým řešením, takže se nemůže stát, že bychom si opět lámali hlavu s tím, zda je jídlo ještě poživatelné či nikoliv. Dózy jsou v různých velikostech a provedeních a vyrábí je několik společností. Na trhu seženeme i dózu na vajíčka, která opět připomíná datum jejich spotřeby.