Prevence bolestí při porodu pro maminku a bolestí bříška v kojeneckém věku pro miminko existuje

magazinzeny.cz

Každá nastávající maminka se obává dvou věcí. Tou první je problematický a/nebo bolestivý průběh porodu. Druhá obava je o čerstvě narozené miminko. Jestli bude zdravé a nebudou ho trápit bolesti a různé komplikace. Máme pro vás několik tipů, které můžou vaše starosti zmírnit.

Porodnický gel

Speciální porodnický gel Dianatal zabezpečí šetrný porod. Tento produkt má příznivý vliv na třecí síly během porodu. Dále snižuje riziko vzniku poranění pánevního dna. Pozitivně působí i na dobu samotné druhé doby porodní, která se může zkrátit až o 26 minut.

Dokonce existují studie, které ukazují, že využití porodnického gelu v průběhu porodu snižuje nutnost chirurgického nebo instrumentálního zákroku. Jedná se zejména o tyto rizika:

  • císařský řez
  • použití kleští
  • použití vakuového extraktoru

Je tedy zřejmé, že pokud se rozhodnete porodnický gel použít, může průběhu porodu pomoct. Přesto je nutné tuto možnost nejprve konzultovat s vaším porodníkem!

Bolesti bříška u miminka

Velmi častým problémem několikaměsíčních kojenců jsou nepříjemné bolesti bříška. Ty můžou být způsobovány velkým spektrem příčin. Nemusí se jednat pouze o zaražené větry. Důvodem také bývá problém se snášením laktózy nebo reflux žaludku. Dalšími příčinami jsou různé druhy parazitů nebo nevhodná mikroflóra střevního traktu.

Prvním krokem léčby obvykle bývá nasazení různých probiotik a omezení příjmu alergenů. Ty se nejčastěji rekrutují z potravin se sójou, ořechy a někdy dokonce mléčných produktů. Samostatnou kapitolou je alergie na lepek. V případě zaražených větrů je nutné omezit příjem nadýmavých potravin, tzn. hlavně různé druhy zeleniny.

Důležitou roli hraje i samotná maminka. Pokud je plná obav o dítě nebo si s kojencem zatím nevytvořila dostatečně láskyplný vztah, tak i to může být zdrojem bolestí bříška u miminka.

Reklamní článek