Proč být vegan 1/2

magazinzeny.cz

Důvodem je zdraví

Pokud se podíváme na výsledky různých studií a také výzkumů, je více než jasné, že právě veganská strava má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. A to jak s ohledem na tělo jako takové, tak i s ohledem na různé konkrétní oblasti, jako je třeba štítná žláza, nebo řada dalších orgánů, pro které je právě primární zeleninová strava to pravé, co dodá všechny potřebné látky a živiny.

Budete jíst pestřejší stravu

U lidí, kteří konzumují maso a živočišné výrobky je zelenina obvykle jenom přílohou. A to znamená, že může být celkem jednotvárná. Důvodem, proč být vegan je proto fakt, že právě jídlo založené výhradně na rostlinné stravě může být mnohem zajímavější a celkově také pestřejší. Zelenina a další potraviny se stávají hlavním pokrmem, díky čemuž budou mnohem zajímavější a pestřejší.

Nemusíte se připravit o oblíbená jídla

Být vegan nutně neznamená připravit se o svá oblíbená jídla. Sice budou mít základní složení jiné, ale v konečném důsledku mohou chutnat stejně. Je to dáno tím, že mléko dnes může pocházet i z rostlinných zdrojů, stejně jako musíme zmínit třeba i takzvanou vulkanickou sůl, která svou chutí velmi připomíná klasická vajíčka. Budete tedy veganem a přitom jíst věci, na které jste podle chuti byli zvyklí.