Proč být vegan 2/2

magazinzeny.cz

Budete mít energii

Být vegan rozhodně neznamená to, že budete mít nedostatek energie. Právě naopak. Pestrá a dobře volená strava zajistí, že vašemu tělu dodá potřebnou energii a to navíc nemusí vydávat mnoho z ní na klasické trávení. Tato fakta jasně potvrzují třeba vrcholoví sportovci, kam řadíme jména, jako je například:
· Mike Tyson
· Carl Lewis
· Frank Medrano

Můžete si být jisti etickým životním stylem

Další důvod, proč být vegan je spojený také s etikou. Právě tímto životním stylem si můžete být stoprocentně jisti, že se budete opravdu chovat tak, jak se chovat máte. Nebudete tedy součástí koloběhu, který souvisí s tím, že k tomu abyste se najedli, bude nutné zabít zvíře. A je jedno, o jaké konkrétní se bude jednat, jelikož jakékoliv na naší planetě má vždy právo na svůj život.

Strava vám dá vše, co budete potřebovat

Důvod, proč být vegan je spojena také s tím, že konzumovaná strava vám dá vše, co jenom budete potřebovat. Budete tak mít jistotu, že vám nic chybět nebude. A to ať už jde o různé vitamíny nebo minerály, stejně jako třeba vlákninu, nebo i bílkoviny. To vše jsou látky, které můžete najít v rostlinné stravě. Pouze stačí vědět, jaká je na co bohatá a jak ji kombinovat s ohledem na dlouhodobý a zdravý životní styl.