Proč muži neposlouchají 1/2

magazinzeny.cz

Nemusí ho to zajímat

Jednoduché a velmi časté vysvětlení. Muže zkrátka a jednoduše nemusí nijak výrazně zajímat, co konkrétně žena říká. A proto neposlouchají a v podstatě ani nevnímají. Je to stejné, jako mluvit do dubu. K tomuto dochází hlavně ve chvíli, kdy se řeší opravdu nedůležité nebo zbytečné věci, nebo když je na první pohled patrné, že daná konverzace stejně nikam nevede.

Jednoduše vypnul

Ani to není nic neobvyklého. Ani tak nejde o to, že by ho nezajímalo, co žena říká. Jde spíše o to, že je unavený a tak vypnul. Ve výsledku by tedy nevnímal nikoho, když by mu něco říkal. Je proto důležité vědět, kdy je správná doba na to, aby se s mužem mluvilo. Pokud přijde unavený z práce nebo ze sportu, jenom těžko to povede k tomu, že bude poslouchat.

Proč muži neposlouchají? Myslí si, že to zvládnou lépe

I když se mužům řekne, co mají přesně udělat, dojde k tomu, že danou věc udělají zcela jinak. Proč muži neposlouchají? Jelikož si myslí, že když daná věc bude podle nich, tak ji udělají lépe. Někdy k tomu skutečně může dojít, ale stejně tak jsou situace, kdy to dopadne katastrofou. Málokterý muž si nechá rozkazovat. A tak vás sice vyslechne, ale neposlechne.