Vše o lásce 1/2

magazinzeny.cz

Láska na první pohled existuje

Dvě třetiny lidí věří tomu, že láska na první pohled skutečně existuje. Na druhou stranu musíme dodat, že je to spojeni spíše s chtíčem a tím, že jde o fyzický zájem a celkovou fyzickou přitažlivost. Přesto ale lze říci, že se na první pohled zamilovat lze.

Milovat lze dvakrát stejnou osobu

Tři čtvrtiny lidí si myslí, že mohou milovat dvakrát tu stejnou osobu. Tedy nejenom milovat, ale že se do ní mohou také zamilovat. Zde však hraje hlavní roli především to, jaký byl ten prvotní důvod a prvotní impuls k původnímu rozchodu, nebo dokonce třeba i k rozvodu. Na druhou stranu je dobré milovat stejnou osobu, protože ji už znáte.

Lásku mohou překonat povinnosti

U mnohých lidí se láska v manželství definitivně vytratila, ale přesto v něm setrvávají. Jaký je k tomu důvod? Jsou to především děti, které spolu mají a o které se chtějí oba starat. Pokud se podíváme konkrétněji, takto v manželství setrvává:

·         24 procent mužů
·         17 procent žen

Láska na dálku? Ano

Mnoho lidí vám potvrdí, že se dokáže zamilovat do někoho, s kým se nikdy osobně nesešli. A to třeba na základně komunikace na internetu, stejně jako třeba na základě telefonátů, nebo jiného spojení. Jsou přesvědčeni, že láska není jenom o kontaktu, ale spíše o porozumění a harmonii.