Recepty po porodu 2/2

magazinzeny.cz

Těstovinový salát s kuřecím masem

Žena po porodu potřebu skutečně nabrat sílu a energii a proto vydatný salát ji dá, co potřebuje.

Na takový salát bude potřeb půl balíčku těstovin, 4 vejce natvrdo, dva grilované prsní řízky (nebo opečené na pánvi), alespoň půlka salátové okurky, 6 malých rajčátek, žlutá paprika, zelené fazolky, hráček a třeba ředkvičky či jiná zelenina. Dále balkánský sýr, lučina, čerstvé bylinky podle chuti a sůl. Těstoviny uvaříme a mezitím si nakrájíme zeleninu maso. Promícháme s ingrediencemi a nakonec se ochutí solí a bylinkami. Jídlo je lehké, ale vydatné a také pestrobarevné.

Pečený tvaroh jako sladká tečka

Sladké ženy po porodu potřebují pro dodání rychlé energie a také i proto, že často na něj mají chuť, pečený tvaroh je přitom zdravější variantou mlsání.

Ideální desert pro ženy po porodu jsou vydatné, ale zdravé. Jeden takový je možno připravit ze 4 polotučných tvarohů, 4 vejce, 250 g třtinového cukru, 200 g rozpuštěného másla, vanilkový cukr, 10 lžic krupičky a jeden prášek do pečiva a ovoce. Vše kromě ovoce se smíchá a vylije na předem vymazaný a vysypaný plech a ozdobí oblíbeným ovocem. Je možno volit podle sezóny, anebo podle popularity.