Recepty pro období snahy o zlepšení stavu pleti 1/2

magazinzeny.cz

Pečené tofu

Jedna z důležitých potravin pro zdravou pleť je i tofu. Proto pro období snahy o zlepšení stavu pleti není možné vynechat.

Na pečené tofu bude potřeba 500 g tofu, dvě lžíce sójové omáčky, lžíce kari, 500 g žampiony, 125 ml zeleninového vývaru, svazek cibule perlovky. Dále máslo a olej podle potřeby a podle chuti koriandr a sezamové semínko. Žampiony očistíme a nakrájíme na kousky, cibuli na kolečka a tofu na kousky. Následně tofu opečeme na oleji a poté tofu vyjmeme. Na tuto pánev pak přidáme žampiony, cibuli, máslo, kari a osmahneme. Následně zalijeme zeleninovým vývarem, sójovou omáčku a dusíme asi 10 minut. Nakonec přidáme tofu a koriandr podle chutí.

Avokádová pomazánka s cottage

Pro období snahy o zlepšení stavu pleti je potřeba také konzumovat potraviny jako je avokádo a sýr cottage, proto je pomazánka ideální pro krásnou pleť.

Na pomazánku bude potřeba jedno zralé avokádo, jedna menší cibule, kelímek sýru cottage a sůl a pepř. Avokádo vydlabeme a dužinu rozmělníme vidličkou. Je potřeba, aby bylo zeleno-žluté, ne hnědé, ale také dostatečně měkké. Cibuli nakrájíme na malé kousky a spolu se sýrem cottage smícháme. Podle chuti pak doplníme sůl a pepř. Hotovu pomazánku podáváme ideálně s čerstvým, celozrnným pečivem a paprikou či rajčetem.