Skvělé bobové letní dráhy – Rumunsko 2/2

magazinzeny.cz

Alpine Coaster Busteni

Klasická bobová dráha, která se řadí do kategorie Alpine Coaster. Ta je charakteristická tím, že nejde o klasickou jízdu v nerezovém korytu, jelikož základem celé dráhy jsou kolejnice. Toto řešení láká hlavně proto, že může být zajímavější v tom, že nabídne jak vyšší bezpečnost, tak nabídne i jistoty spojené s možností projíždět různými prudkými zatáčkami, stejně jako nabídne jistotu vysokých rychlostí. Vše tohle dokáže bobová dráha Busteni nabídnout.

Pokud se podíváme na její další unikát, je to rozhodně fakt, že se jedná o jednu z nejkratších bobových drah nejenom v Rumunsku, ale také v Evropě. Její délka totiž činí pouze 300 metrů. I když je to málo, zážitek z jízdy to určitě nezkazí. Důležité je zmínit také to, kde vlastně tuto dráhu najdete. Je součástí areálu, který nese název Funpark a který může nabídnout i další možnosti vyžití.

Bobová dráha však vzhledem k celkovému adrenalinu patří mezi varianty, které zklamou jenom málokdy. A to i s ohledem na to, že jízda na nich je díky moderním vozítkům jak adrenalinová, tak hlavně také bezpečná.