Slovensko – vhodná destinace pro zábavu, dovolenou i rodinné oslavy

magazinzeny.cz

Slovensko tradičně patří mezi země, kam míří mnoho Čechů na dovolenou. Je to logické, neboť u našich sousedů najdeme nádhernou přírodu, mnoho zajímavých památek a velkou nabídku termálních koupališť. Příjemným bonusem je skutečnost, že se na Slovensku bez problémů domluvíme.

Nepřehlížejte města na Slovensku

Každý bere jako samozřejmost, že chce poznat Vídeň, Londýn nebo Řím. Na slovenská města se přitom zcela neoprávněně zapomíná. Nabízejí velké množství zajímavých míst, příjemnou atmosféru a současně můžou být skvělým výchozím bodem pro různé výlety. Nejde přitom jenom o Bratislavu, kterou jao hlavní město zná zřejmě úplně každý.

Existuje i mnoho dalších krásných měst, mezi které určitě patří Žilina. Najdete zde mnoho obchodů, restaurací a zábavy. To je také důvod, proč zde uspořádat rodinnou oslavu v Žilině. Ostatně můžete se s námi vsadit, že vaši přátelé a příbuzní rozhodně ocení, když oslava tentokrát proběhne jinde, než doma. Slovensko je cenově i vzdálenostně dostupně a přesto se již jedná o zahraničí. Taková akce prostě bude rozhodně cool!

Navíc není problém sehnat levné ubytování v Žilině, které je příjemné, dobře vybavené. Samozřejmě, že nejlepší bude, pokud oslavu uděláte v hotelu, kde se všichni ubytujete.

Co určitě ochutnat?

Jídelníček na Slovensku sice není až tak odlišný od našeho, ale přesto v něm existuje mnoho chutných a specifických jídel. Rozhodně byste neměli vynechat typické halušky, které se absolutně liší od jejich české úpravy. Slovenské halušky jsou o dost chutnější. Z polévek ochutnejte kapustnicu, která vás zahřeje i zasytí. Milovníci tvrdého alkoholu by zase měli otestovat Borovičku. Ovšem pozor! Kdo není na alkohol příliš zvyklí, bude mu to rychle stoupat do hlavy. Takže všeho s mírou, ať si oslavu a pobyt na Slovensku opravdu užijete!

A nezapomeňte se hezké obléct, tzn. pro ženy pěkné šaty, obout si lodičky a hezky se nalíčit. Muži by měli mít také pěkné módní oblečení.

Reklamní článek