Šperky z kamenů vám dodají energii!

magazinzeny.cz

Drobné přívěsky, náramky, náušnice a náhrdelníky z polodrahokamů jsou v současné době velice oblíbené. Nedisponují okázalostí ani leskem jako šperky z drahých kovů, ale vypadají velice hezky, hýří barvami a jako bonus navíc mají schopnost harmonizovat energetická centra v organismu, uklidňovat, tišit bolest, rozjasňovat mysl a dobíjet energii.

Je známo, že kameny léčí. Lidé si v krámcích či na pouti často vybírají léčivé kameny podle znamení zvěrokruhu. Pokud se vám však kamínek určený k danému znamení nelíbí, není nic jednoduššího než si vybrat jiný. Říká se, že kámen, který člověku první padne do oka, je právě ten, který potřebuje. Při výběru polodrahokamů dejte rozhodně na svou intuici!

Kameny můžete nosit přímo na těle. Čas od času není špatné kamínek energeticky očistit. Pokud materiál šperku dovolí, můžete kamínek čas od času opláchnout pod proudem studené vody nebo nad plamenem. Některé kameny dobíjí slunce, jiné měsíc. Můžete šperk nechat položený na okně na přímém slunečním nebo měsíčním světle.

Krásných přívěsků, náramků, náušnic, náhrdelníků a dokonce i prstýnků je spousta. Dají se sehnat v krámcích, čajovnách, tvůrčích dílnách a vypracovanější šperky z dražších kamenů v každém klenotnictví. Velice oblíbené jsou stylové retro šperky, indické náramky, Etno styl, kombinace stříbra a tyrkysu.

 Nejoblíbenější polodrahokamy a jejich léčivé účinky:

Achát: 

Nosí se pro štěstí, zdraví a vitalitu, léčí horečnaté infekce, oční choroby, trávící obtíže, epilepsii a nervová onemocnění. Má příznivý vliv na psychiku, působí proti nespavosti a náměsíčnosti, zmírňuje bolest. Jako šperk, pokud je plochý a tenký, snadno praská. Může být různě zbarvený, typické jsou letokruhy.

 Ametyst:

Fialový kamínek, často také s mléčně bílými místy. Působí více na psychiku, zlepšuje paměť, intuici

a mimosmyslové vnímání. Harmonizuje, uklidňuje. Působí proti jedům a zabraňuje opilosti. Jdete-li na party, kde se podává alkohol a chcete vyváznout bez úhony, vezměte si na sebe nějaký ametystový šperk.

 Tyrkys:

Velmi oblíbený, tyrkysově modrý kámen. Detoxikuje organismus a pomáhá rozšiřovat obory vnímán. Léčí bolesti v krku a veškeré dýchací potíže, astma a alergie. Výrazně odstraňuje bloky v komunikaci. Pokud ztmavne, je to známka toho, že je nasáklý škodlivinami. V tomto případě je třeba ho vhodným způsobem energeticky vyčistit nebo vyměnit.

Malachit:

Nádherně zbarvený, tmavě zelený kámen s letokruhy. Posiluje imunitu. Chrání před zářením všeho druhu, otevírá brány do jiných světů a pomáhá člověku v jeho transformaci a duchovním růstu. Pomáhá ženám při menstruaci a porodu, ochraňuje děti. Rozbitím na několik kusí chrání majitele před nebezpečím.

V příštím díle si představíme léčivé účinky dalších kamenů.