Tipy, jak partnerovi sdělit, že chcete dítě 1/2

magazinzeny.cz

Kdy je správný čas

Žena většinou instinktivně sama vycítí, že je vhodná doba na miminko. Bohužel v moderní době nejde jen o to chtít, ale mít také vyřešenu řadu dalších věcí. Ideální ovšem je, když jsou na dva. Následně se mnoho žen a párů rozmýšlí nad tím, zda má dostudováno, má stabilní zaměstnání, dobré bytové podmínky a samozřejmě partnera, se kterým chce žít i v budoucnu a dítě vychovávat.

Připravit se je vhodné nejen po materiální, ale také psychické stránce. Žena, toužící po dítěti by neměla slepě jít za svou touhou, ale být také zodpovědná a spolehlivá. Promluvit si o založení rodiny je tedy vhodné v době, kdy máte pocit, že jste připraveni po všech stránkách.

Ten správný partner

Dlouhodobý vztah určitě prověří jeho sílu a také vzájemné vlastnosti a povahové rysy obou osob. Pokud cítíte, že jste ve vztahu spokojeni a také váš věk je odpovídající a vhodný, může nastat vhodný okamžik, promluvit si vážně o tom, zda je na čase pořídit si dítě. V minulosti se dbalo hlavně na to, aby se dítě narodilo do manželského svazku, což je dnes již přežitkem. Spousta párů manželství neuzavírá a přesto spokojeně a řádně vychovává dítě. Ať už jste či nejste sezdáni, je možné rodičovství více či méně plánovat. Pomáhá k tomu také velké množství antikoncepčních prostředků, takže se již nestává tak, jako v minulosti, že řešíte již následky.