Tipy na to, jak obléct dítě v první den školy 1/2

magazinzeny.cz

Pokud váháte…

Vaše dítko čeká vůbec první školní den a vy přemýšlíte, co je vlastně v současné době vhodné mu do školy obléci? Co se nosí a jak oblečení pojmout – slavnostně, nebo méně formálním způsobem. Určitě hlavně tak, aby se dítě cítilo dobře a oblečení se mu osobně líbilo. Proto je vhodné dítěti zpestřit dny před nástupem do školy třeba koupí něčeho nového.

Co už vyberete, záleží v podstatě na vašem vkusu, určitě se však vyplatí myslet na to, že první den školy je důležitým okamžikem a určitou váhu má, takže udělat dobrý dojem a mít něco slušivého, v čem se dítko zalíbí nové paní učitelce i spolužákům je určitě moc fajn. Klidně nechte v rámci mezí malého předškoláka do výběru také mluvit, ať má pocit, že si mohl sám vybrat.

Chlapci

Není nutné, aby šel malý školák v první den hned v kravatě a obleku, asi by se sám necítil příjemně a pohodlně. Nesnažme se o extrémy, vycházejme z běžného stylu oblékání dítěte a vyberme pár „lepších“ kousků. Chlapečci mají odívání na rozdíl od dívek jednodušší, volí většinou mezi kalhotami či riflemi. Experimentovat se dá v tomto ohledu s barvami, které nemusí být nutně pouze modré. Důležité je komplet hezky sladit, takže horní část oděvu by pak mohla obsahovat třeba košili, ale i tričko s hezkým potiskem či slušivý svetřík. Mikinu raději ponechejme na běžné každodenní nošení. Má-li malý chlapec vypadat opravdu šik, můžete zvolit kalhoty s kšandami, které vypadají na malých dětech opravdu úžasně.