Vše o přípravě pleti na zimu 1/2

magazinzeny.cz

Je nutné začít využívat hutné krémy

Zatímco během léta a teplejších dnů jsou ideálními pomocníky různé jemné a lehké krémy, v zimě je třeba změna. Konkrétně je třeba sáhnout po hutnějších krémech, které mají lepší vlastnosti s ohlodem na to, že na pleti vytvoří silnější bariéru. Konkrétně potom takovou, která má za cíl výrazně ochránit proti mrazu.

Nezapomínejte na vaše rty

Není to jenom pleť jako taková. Pokud jde o celý obličej, jsou rizikovým místem rty. I zde je třeba myslet na chlad a zimní období. Místo krémů je však dobré používat různé balzámy na rty. Ideální jsou takové, které obsahují různé rostlinné oleje. Díky pravidelnému mazání jsou tak eliminovány všechny negativní projevy zimy, jako je:

· Vysušenost rtů
· Praskání rtů
· Drsný povrch rtů

Nenechte svou pleť vysušovat

Se správnou přípravou na zimu souvisí i to, že byste rozhodně neměli nechávat svou pleť jakkoliv vysušovat. S tím souvisí nutnost používání kvalitních mýdel nebo sprchových gelů. Konkrétní značka či typ, je jenom ve vaší režii. Důležitou roli hraje ale hlavně složení, jelikož zde je nesmírně důležité to, aby nebyla pleť jakkoliv vysušována. Takový stav v kombinaci s nízkými teplotami rozhodně není ideální.