Vybíráme kravatu 1/2

magazinzeny.cz

Šířka a délka kravaty

Kravata by měla být dostatečně dlouhá. Pokud je krátká, pak nebudí dobrý dojem, stejně jako dlouhá. Uzel nebude dokonalý a celkový dojem z kravaty bude nevzhledný. Šířku kravaty volit podle trendů, které jsou a také podle příležitosti. Jestliže si při výběru nevíme rady, je vždy vhodnější volit zlatou střední cestu, a tak kravatu, která není příliš široká a ani příliš úzká. Kravata tak akorát je nejlepší alternativou.

Vzor na kravatě

Pří výběru správné kravaty je často vzor pro někoho nedůležitý. Jenže ten často rozhoduje o kvalitě kravaty a i to, jak bude celkově kravata působit. Vzor na kravatě je také rozhodující v případě barev. Jednoduchá kravata, bez vzoru se hodí téměř k čemukoli. Naopak kravata s několika druhy vzorů, je často příliš složitá a neměla by se kombinovat se vzorovanou košilí. Je nutné si uvědomit i tuto skutečnost o nákupu kravaty.

Obrázky na kravatě

Poněkud extravagantní kravaty s obrázky, někdy až příliš obecnými a třeba i infantilními, mohou být velice nevhodné. Je potřeba volit druh zábavy i společnost, ve které bude divoká kravata prezentována. Je pravdou, že ale takové kravaty jsou spíše záležitostí zábavy než skutečného významu kravaty. Proto ji volit skutečně jen z recese, nebo při nějakých zvláštních příležitostech.