Vybíráme kravatu 2/2

magazinzeny.cz

Barva kravaty

Jestliže si při výběru barvy kravaty jedinec není jistý barvou, je tak vhodné, pokud zvolí méně nápadnou, spíše tlumený odstín. Příliš výrazný, křiklavý odstín barvy kravaty nemusí dokonale sednout s celým outfitem a tak může nakonec celý dojem být nepříliš povedený. Barva kravaty je tak také rozhodujícím měřítkem pro správný výběr kravaty. I světlé, pastelové barvy je potřeba volit tak, aby ladili.

Materiál kravaty

Na materiálu kravaty se hodně pozná i její kvalita. Na materiálu prakticky nejvíc. Proto je nezbytně nutné brát ohled na dokonalý materiál, ze kterého je kravata vyrobena. Jednoduchá látka se při nepovedeném použití při zpracování snáze zdeformuje atd. je tak ideální volit skutečně precizní kravatu. A to i za předpokladu, že taková kravata bude daleko finančně náročnější. Je jistě lepší mít jednu kvalitní kravatu, dobře kombinovatelnou, než deset nekvalitních a levných kravat.

Čeho se vyvarovat při nákupu kravaty

Rozhodně neuváženého výběru. Kravata se obvykle pořizuje za jistým účelem, tedy pro sladění doplňků, šat a outfitu nejen nositele, ale i jeho partnerky. Proto je vhodné vybírat kravatu jak podle barvy, ale především podle kvality.