Význam darovaných květin

magazinzeny.cz

Květiny dostává ráda snad každá žena. Květiny bývají vhodným dárkem nejen pro ženu. V dnešní době již může i květinu dostat muž, což vypadá opravdu dobře. Samozřejmě nedostane puget růží, ale dostane květinu s něčím navázaným jako sladkosti, cigarety, klobásky a podobně. Ženy květiny milují, rády je dostávají. Jsou symbolem prosby za odpuštění, symbolem lásky, symbolem citů a podobně. Ženy dostávají květiny z různých důvodů a ať už je dostanete kvůli omluvě nebo jen tak z lásky, vždy je pěkné dostat květinu. Jaký význam mají květiny?

Květiny k vám dokážou promlouvat, aniž by ten, kdo je daruje, cokoliv řekl. Někdo květomluvě věří hodně, někdo na ni nevěří vůbec. Zkrátka každý věří něčemu jinému. Ovšem květiny také mluví a dokáží toho říci mnoho je tím, že jsou darovány. Květiny hovoří formou toho, jaký je to druh květiny a také tím, jaká je barva květiny. Zaměříme se na to, které jsou v Česku známé a rozšířené.

Když vám někdo dá gerberu, říká vám tím, že je upřímný. Pokud dostanete frézii je to význam uznávání a radosti, je to taková naděje. Chryzantéma je rozloučení, říká se tím na shledanou, a proto se chryzantéma často používá jako květina na pohřby. Pokud je to bílá chryzantéma symbolizuje to, že stará láska nerezaví, pokud je to fialová chryzantéma znamená to věčnost. Kala znamená přátelství a to, že si někdo váží přátelství. Kopretina vám řekne, že jste krásná a ten kdo vám jí dává si to myslí. Lilie znamenají skromnost a nevinnost, když ji dostanete od partnera, znamená to, že láska k vám, je upřímná. Ochridej znamená smyslnost, důvěru a věrnost, ten kdo ji dává, se obvykle ptá, jak obměkčit tvé srdce. Slunečnice znamená hrdost a oddanost, tulipán vám řekne, že je mu s vámi dobře.

Samotnou kapitolou mohou být růže, protože ty ve spojitosti s barvami velmi často mluví. Navíc, růže jsou stále velmi kupované květiny a růže má ráda snad každá žena. Když dostanete rudou růži, je to symbol pro lásku, pokud je růže modrá je to věrnost, fialová růže znamená pokoru, tmavě růžová růže značí vděčnost, světle růžová růže ukazuje obdiv a sympatie, oranžová růže znamená vášeň, žlutá růže je žárlivost a bílá růže je pokora, nevinnost a upřímnost.