8 super rad jak se rychle rozvést 1/2

magazinzeny.cz

Dohoda obou manželů

Rozchod je jednoduchý, ale pokud jste se vzali, půjde o složitější rozvodový proces je vždy dobré se předem domluvit. Domluva založena na vstřícnosti jistě vše urychlí a usnadní. Nebudete muset procházet náročným psychickým tlakem déle, než je nutné.

Žádostí o rozvod podejte u soudu

Nejprve je nutné podat žádost o rozvod na okresním soudu. Žádost tedy zajistěte co nejdříve a budete ji podávat tam, kam spadáte podle posledního společného bydliště. K podání žádosti o rozvod se vyplňuje formulář žádosti o rozvod. Je důležité splňovat uvedená kritéria a lepší je si prohlédnout vzor na internetu.

Návrh na úpravu výživy nezletilých dětí

Pokud podáváte žádost o rozvod a máte nezletilé děti ve společné péči, podejte současně se žádostí o rozvod také návrh na úpravu výživy nezletilých dětí. I zde však platí, že je dobré se na péči o děti a výživném domluvit předem, aby nedošlo ke zbytečnému prodlužování. V případě, že se nedomluvíte, rozhodně za vás soud. Manželství se rozvádí až poté, co se upravila péče o děti.

Dělení majetku

Dělení majetku je nejsložitější záležitostí a může dost protáhnout rozvodové řízení. Nejlepší je přiložit majetkové vypořádání přímo k žádosti o rozvod. V případě, že patří do společného majetku i nemovitosti, musíte na katastrální úřad. Majetkové vypořádání pomůže upravit notář nebo advokát.