Co trápí téměř každou maminku?

magazinzeny.cz

Problémů má bohužel každá maminka více, než dost. Ačkoliv je mnoho z nich oprávněných, vždy existuje nějaké řešení. Jaké jsou ty nejčastější?

Neshody s partnerem

Partnerské problémy patří k nejčastěji řešeným záležitostem ve vztahu. Přitom je poněkud paradoxní, že mnoho neshod vzniká až po narození dítěte. Příčin může být mnoho. Nejčastěji se jedná buď o pocit vzájemného odcizení, což bývá způsobeno novým členem rodiny. Maminka se na dítě často velmi upne a začne zanedbávat partnera. Naopak tatínek zase někdy špatně snáší, že veškerá pozornost partnerky již nesměruje jenom na něj.
Spory mezi rodiči se ovšem objevují i kvůli výchově dítěte. Pokud se na ni maminka s tatínkem neshodnou, je to velký problém, který může skončit rozpadem soužití.

Naštěstí všechny výše uvedené potíže lze úspěšně řešit. Stačí jenom hodně komunikovat a být vzájemně tolerantní. Samozřejmě, že nezbytnou podmínkou je, aby oba partneři chtěli vztah udržet a zlepšit.

Věčné téma – peníze

Nedostatek finančních prostředků je další věčné téma, které musí rodiče dětí řešit. Dnešní doba je ekonomicky hodně náročná, přičemž potřeba peněz se prohlubuje s narozením potomka. Mnoho párů složitou finanční situaci řeší tím, že se pokusí podat žádost o nebankovní půjčky.

Půjčka samozřejmě může být určitým řešením, ale jenom tehdy, pokud ji dokáže dlužník splácet. Rodiče by proto měli být v tomto směru obezřetní. Případně pokud se jedná o matku samoživitelku, je nutné dvojnásobná opatrnost.
Mnoho maminek podávajících žádost u nebankovní společnosti přitom preferuje hotovostní půjčky. Tyto peníze jsou totiž k dispozici okamžitě. Jen je potřeba si předem vyhodnotit, jestli nemá tento druh půjček méně výhodné podmínky, než jejich bezhotovostní varianta. Někteří poskytovatele totiž hotovostní půjčky poněkud znevýhodňují.

Nedostatek společenských kontaktů

Zejména pro maminky, které jsou několik let na mateřské dovolené, může být tato forma života trochu jednotvárná. Pokud je žena společenská, touží navštěvovat různé kulturní akce, přátele apod. tak, jak byla zvyklá dříve. To ovšem každodenní péče o malé dítě neumožňuje. Důsledkem je vnitřní nespokojenost, která může být často dávána za vinu partnerovi. Ten je v tom často zcela nevinně.

Ani v tomto případě není řešení nijak složité. Stačí, když čas od času svěří maminka svoje dítě babičce nebo dědečkovi. Nemusí to být na dlouho, kolikrát stačí na odreagování jeden večer. Jestliže babičky a dědečkové nefungují nebo nejsou, existují agentury, které nabízejí hlídání. Ovšem v tomto případě budou potřeba peníze, neboť tato služba je placená.

Postava po porodu

Nepřehlédnutelným problémem, který trápí mnoho žen po porodu, je postava. Přesněji řečeno, nadbytečné kilogramy a otázka, jak se jich zbavit. V těhotenství totiž hodně maminek přibere na tělesné váze.

Nejpřímější cestou k původní postavě je úprava jídelníčku a pravidelný pohyb. Často hraje roli i psychika. Pokud je žena v pohodě, tělo snadněji hubne a naopak. Pomoci můžou i výživoví poradci nebo přírodní prostředky na hubnutí.

Reklamní článek