Proč lidé berou drogy 1/2

magazinzeny.cz

Snaha o zapadnutí do kolektivu

Jenom málokterý člověk chce být sám a tak pochopitelně hledá různé přátele, se kterými tráví volný čas. Na jednu stranu je to dobře, ale na druhou je to pochopitelně riziko. Důvod, proč lidé berou drogy je snaha o zapadnutí do kolektivu. Pokud je člověk v partě, která je začne brát, má v podstatě dvě možnosti. A to takové, že buď z ní odejde, nebo pochopitelně začne taky.

Možnost odklonit se od reality

Drogy mohou přinášet zcela jiné stavy, které jsou spojené s výrazným zkreslením reality. A to pochopitelně často s velmi příjemným. Lidé proto berou drogy z důvodu, aby se do daných situací dostali a aby se jim povedlo uniknout z reality současné. Především proto, že je pro ně neuspokojivá. Důvodů může být celá řada. Příkladem je:
·         Mnoho starostí
·         Stresové situace
·         Neuspokojené city a potřeby

Pro zahnání nudy

Celkem jednoduchý důvod, který se týká hlavně těch drog, které mohou být brány hlavně z důvodu, aby byly navozeny nové a pozitivní pocity. Jde tedy především o snahu zahnat nudu a zažít něco zcela nového. Příkladem mohou být třeba různé taneční drogy, které jsou dnes velmi oblíbené, nebo i ty drogy, které zajímavě změní lidské vnímání, vědomí a představivost, díky čemuž lze zažít něco nového.