Jak na bradavice?

magazinzeny.cz

Trápí vás ošklivé výrůstky na kůži? Připadáte si díky nim jako čarodějnice? Jak vlastně vznikají a především, jak se jich můžete zbavit se dozvíte v následujícím článku.

Bradavice jsou nezhoubné výrůstky na kůži, které vznikají díky virům. Mohou se objevit kdekoli na těle, zejména na ploskách nohou a jsou přenosné! Inkubační doba je pak různě dlouhá, může být i několik týdnů. Nejčastějším viníkem jsou HP viry, které mají také na svědomí také mimo jiné rakovinu děložního čípku u žen. Bradavicemi jsou někdy také nazývány různé kožní výrůstky a kuří oka, které však nejsou virového původu.


Jak se zbavit bradavic?

Zapomeňte na babiččiny čarodějné recepty a raději zavčasu navštivte kožního lékaře než někoho nakazíte nebo než se vám bradavice rozmnoží. Možností, jak se zbavit bradavic je víc, záleží také na tom, o jaký druh bradavic se jedná. Bradavice většinou nebolí, prostě jen jsou, ale už tento fakt nám bohatě stačí. Tedy rychle pryč s nimi! I když, pravda, léčba někdy může být dosti zdlouhavá a kromě samotného procesu odstraňování bradavic je důležité také podpořit imunitní systém a psychiku!

Bradavice si můžeme nechat zmrazit tekutým dusíkem. Tento proces může být trochu bolestivý, ale je velice účinný. Bradavice po této proceduře po pár dnech odpadne. Některé bradavice je možné také odstranit chirurgicky nebo laserem.

Další možností je potírání bradavic kyselinou salicylovou, která umožní změknutí kůže a poté se bradavice odstranění skalpelem. Z domácích receptů je velice účinný vlaštovičník větší, jehož oranžovou šťávou můžeme bradavice potírat.