Jak se vyrovnat s odchodem partnera

magazinzeny.cz

Máte za sebou čerstvý rozchod či dokonce rozvod? Opustil vás partner? Připadáte si smutná, zoufalá, osamělá? Máte pocit, že jste selhala? Na takové pocity rychle zapomeňte! Máme pro vás pár zaručených tipů, jak se z „toho“ dostat!

V prvé řadě je třeba za sebou spálit mosty a vyrovnat se s tím, co se stalo. Smíření a odpuštění je velmi důležité! Zapomeňte na pocit, že by se snad mohl partner vrátit! Nevolejte ho! Pokud tohle opravdu nemáte vyřešeno, nemůžete se posunout dál. Tohle je první krok!

Chcete vědět, jak se zbavit nutkavých myšlenek na bývalého partnera? Spalte ho! Udělejte si malý rituál, při kterém si napíšete jeho jméno na papír, rozloučíte se s ním, za všechno mu pěkně poděkujete, odpustíte mu, popřejete mu všechno nejlepší do dalšího života bez vás a papírek spálíte. Můžete rovněž spálit věci, dopisy, které jste od něj dostala. Pokud si chcete něco nechat na památku, ukliďte to z dosahu viditelnosti na dobu než se s rozchodem smíříte!

Pokud máte potřebu poprosit partnera o odpuštění, udělejte to! Je to možné i bez jeho přítomnosti, pokud se necítíte na to, abyste se s ním v tuto chvíli viděla osobně.

Udělejte si pořádek ve svém bytě! Pomůže také přestavět nábytek, vymalovat či zbavit se nepotřebných věcí!

Pokud máte již toto všechno za sebou, můžete přejít k dalšímu kroku. Opravdu není třeba sedět doma mezi čtyřmi stěnami a lkát do polštáře případně na rameni své nejlepší přítelkyně. Emoce musí ven, to ano, ale zkuste se rozhlédnout kolem sebe a uvědomit si, jak je svět nádherný a jaké máte štěstí, že jste mohla prožít to,co jste prožila. Choďte co nejvíce ven, až budete mít náladu na společnost, stýkejte se s lidmi a komunikujte.

Smích léčí! Radujte se ze života a často se smějte. Když se tam člověk nad tím zamyslí,vždycky je čemu. Zapomeňte na čokoládu, drogy, alkohol a cigarety. Zaregistrujte se na sociální síť a povídejte si s lidmi nebo se přihlaste do virtuální seznamky. Nikdo přece po vás nechce, abyste se s těmi lidmi viděla osobně. I oni mají podobné rozchody za sebou a mnozí z nich ještě ani nedozráli k tomu, aby si našli nového partnera. Až přijde ten čas a budete o něj stát, objeví se sám. Tohle se nedá uspěchat. Skákání ze vztahu do vztahu a lepení díry první záplatou, která se objeví není zrovna nejvhodnější začátek vašeho nového života.

To, co je opravdu důležité je, abyste si našla svůj životní prostor a smířila se s rozchodem a sama se sebou. Člověk by měl umět být sám se sebou. Až toto dokáže, může sdílet svůj život také s někým druhým.