Jak se zbavit akné

magazinzeny.cz

Akné je doménou pubertálních jedinců, ovšem může se vyskytovat také v dospělosti. Akné se tvoří obvykle od dvanácti let a někdy může skončit až okolo třiceti let. Akné je odraz vašeho životního stylu, tedy je potřeba zamyslet se, zda opravdu děláte vše dobře a správně. Akné může být také odrazem vašeho psychického zdraví, takže psychická a duševní pohoda je zde velmi žádaná. Jak se však zbavit akné? Jak s ním bojovat, snížit jej popřípadě úplně odstranit?

Než začneme na pupínky útočit kosmetickými přípravky, je dobré zamyslet se nad jídelníčkem. Nejlepší je vyhýbat se tučným, mastným, smaženým, přesoleným jídlům. Tabu jsou brambůrky, smažený sýr, hranolky a podobně. Jezte dostatek vitamínů, minerálů. Je nutné jíst ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, ryby a podobně. Navíc, pijte čistou vodu, minerální vodu, čaje, občas džusy. Rozhodně nepomáhají slazené nápoje, kolové nápoje a podobně, kde je hodně cukru.

Jakmile začnete se zdravějším jídelníčkem, zaměřte se na péči o pleť. Ta je také velmi důležitá a je nutné, aby, jste o pleť pečovali pořád, nejen když je problém. Pro péči o pleť, na které se vyskytlo akné, je dobré používat kvalitní přípravky na pleť. Takové přípravky obvykle bývají dražší, ale investice do nich se vyplatí, pleti dáte jen to nejlepší. Záleží taky na tom, jak často o pleť pečujete. Když si na pleť jednou za čas napatláte přípravky, účinek nečekejte. Musíte se o pleť starat pravidelně, ráno a večer.

Ráno si pleť důkladně vyčištěte a na vyčištěnou pleť naneste kvalitní krém. Večer pak pleť dokonale odličte, vždy si pleť odličujte, pokud jdete spát s make-upem, ucpávají se póry a akné má na vaší pleti přímo žně. Poté pleť znovu vyčistěte a dejte krém. Pupínky nikdy nevydlubávejte násilím, akorát si akné roznesete po celém obličeji. Pravidelně pleti dopřávejte peeling a výživné masky. Navíc na akné fungují také bylinky.

Udělejte si nálev z heřmánku, z kopřivy, šalvěje, levandule. Tyto nálevy používejte tak, že v nich namáčíte vatové tampónky a pleť omývejte. Na problematickou pleť si můžete doma vyrobit také pleťovou masku. Připravte si jedno jablko, jednu lžičku medu, lžičku mleté skořice. Směs dejte na pleť a nechte chvíli působit. Pokud ke směsi přidáte také ovesné vločky, máte na světě peeling.