Vše o andulkách 2/2

magazinzeny.cz

Rády létají

Chov v kleci vyžaduje také režim spojený s možností nechat andulku proletět po bytě. Jedná se o tvora, který potřebuje dostatek pohybu. Správně by měla létat výhradně po bytě. Pokud náhodou vyletí z bytu ven, pravděpodobně se již nevrátí. Létat by si andulky měly nejlépe denně. A to jak samostatně, tak i v párech, stejně jako v hejnech.

Ochočení andulky je možné

Na rozdíl od řady jiných fanoušků je u andulek možné celkem jednoduché ochočení. Nejprve je třeba pomalu zvykat andulku na ruku, na kterou postupem času již sama vleze. Důležitým postupem v procesu ochočování je mluvení. Andulky velmi rády poslouchají lidský hlas a právě na něho si dovednou velmi dobře zvyknout.

Vysoká rozmnožovací schopnost

Ve volné přírodě, hlavně v Austrálii, hnízdí od srpna do ledna. V zajetí však mohou hnízdit v podstatě kdykoliv. Jelikož mají vysoké rozmnožovací schopnosti, je dobré možnost hnízdění omezit. A to třeba jenom tím, že je z klece odstraněna hnízdní budka. Časté hnízdění má navíc negativum spojené s tím, že se daný pár andulek může i výrazným způsobem vyčerpat, stejně jako může dojít k faktu, že mláďata se nemusí narodit zcela zdravá.