Jak udělat radost dětem? Vylepšete dětský pokoj

magazinzeny.cz

Dětský pokoj by měl být místem, kde se děti cítí bezpečně a hezky. Je proto důležité, aby bylo prostředí v podobném duchu. Navíc to platí v každém věku dítěte, i když zejména pro ty menší je to asi ještě o něco více důležité. Čím byste tedy mohli prostory vylepšit?

Fototapety

Dětské fototapety na stěnu prostě nikdy nezklamou. Nabízejí totiž řešení jak pro nepříliš vzhledná místa na zdech, tak pro nastolení velmi pozitivní atmosféry v dětském pokoji. K dispozici je velké množství motivů pro malé i velké. Mezi ty nejoblíbenější patří tyto fototapety:

  • pohádkové postavy a motivy
  • různé druhy zvířat
  • krajinky a příroda

Pří výběru fototapet vybírejte ty, u kterých prodejce garantuje ekologickou a zdravotní nezávadnost.

Koberec

V dětském pokoji je vždy vhodné, když je na podlaze alespoň částečně položený koberec. Ten dětem umožňuje se válet a lézt na podlaze bez rizika, že prochladnou nebo uklouznou. Výjimkou jsou samozřejmě alergici, pro které koberec vhodný není. Ale pro všechny ostatní je výborným doplňkem dětského pokoje.

Mezi nejkrásnější dětské koberce patří ty, jenž na sobě mají tradiční pohádkové motivy. Jmenovat můžeme Krtečka nebo včelku Máju. Pokud vaše děti milují spíše komiksové hrdiny, vyberte si koberec s motivem Spidermana nebo Hulka.

Něco na hraní

Abychom neřešili jenom nábytek a interiér, je samozřejmé, že každé dítě vždy ocení nějakou hračku. Ovšem abyste podpořili i rozvoj myšlení a dalších schopností, měli by být mezi hračkami i ty užitečné. Proto byste neměli přehlédnout různé 3D puzzle. Z těch, co jsou určené pro děti, si určitě vyberete, protože se výrobci i u nich zaměřují zejména na pohádkové motivy.
Reklamní článek