Jak ušetřit při studiu dítěte

magazinzeny.cz

Říká se, že vzdělání je základ života. A je to určitě nezpochybnitelný fakt, akorát, že každé rodině leze čím dál více do peněz. A jestliže máte dětí více, o to větší náklady jsou se školou spojené. Přesto je možné trochu ušetřit, pokud se budete držet několika zásad. Některé z nich vám nyní prozradíme.

Nákupy v akci

Určitě každá rodina, která má krapet napjaty měsíční rozpočet výdajů, nakupujte potraviny ve slevových akcích. Není to nic překvapivého, protože výdaje za potraviny tvoří významné procento pravidelných plateb všech rodin.

Ovšem na slevy můžete cílit i v jiných kategoriích, které jsou spojené se studiem. Dnes si každý student potřebuje čas od času vytisknout nějaké materiály, takže je určitě rozumné mít vybraný sortiment levných tonerů.

Ty lez sehnat i pro značkové tiskárny, takže můžete zvolit tonery Samsung nebo jiné značky. Přesto když budete kupovat novou tiskárnu, udělejte si obrázek nejenom o její kvalitě, ale i o tom, kolik vás bude stát její provoz. Tonery jsou totiž nejzásadnější složkou nákladů na provoz jakékoliv tiskárny.

Ve slevách můžete pořídit i výbavu pro prvňáčky a nemá smysl čekat až do srpna. Když budete vědět, že půjde vaše díte do školy, klidně vše nakupte v akci s předstihem.

Nestydět se dědit

Nemluvíme o klasickém dědictví pozůstalých, ale o dědění po starším kamarádovi. Mnoho školních pomůcek se v dnešní době platí a následně, po uplynutí školního kalendářního roku, již nevyužije. Pokud máte okolo sebe kamarádky se staršími dětmi, nestyďte se je oslovit. Některá vám je daruje, jiná prodá, ale téměř vždy za výrazně menší cenu, než kdybyste kupovali novou věc. Je přece úplný nesmysl se stydět u věcí, které mají pro vaše dítě velmi krátké využití. Navíc i vy sami můžete, po upotřebení, postupovat stejně. Takže vás ve výsledku daná věc nemusí stát vůbec nic nebo jen pár korun spojených s opotřebením.

 

Reklamní článek