Jak vyrobit domácí mýdlo 1/2

magazinzeny.cz

Domácí mýdlo může být perfektní náhradou toho klasického, kupovaného. Jeho výroba není nijak složitá a potřebovat na ni budeme:

  • Mýdlovou hmotu a barvu
  • Vonnou esenci
  • Formy na mýdla
  • Nádoby pro přípravu

Cesta, jak vyrobit domácí mýdlo, začíná přípravou hmoty

Nejprve je třeba rozpustit konkrétní mýdlovou hmotu. To lze učinit pomocí dvou nádob. V jedné bude horká voda, ve které bude umístěna druhá nádoba a v té se bude rozpouštět tato hmota. Postup, jak vyrobit domácí mýdlo začíná stejně, jako když se v kuchyni rozpouští čokoláda. Rozpouštění na přímém plameni by bylo spojeno s výrazně vysokou teplotou, která by mohla způsobit i spálení mýdlové hmoty. V tomto postupu pokračujeme až do chvíle, kdy je veškerá hmota rozpuštěna.

Přimíchání barvy a vůně

V tuto chvíli je možné přidat jednotlivé ingredience. Jedná se o samotnou barvu mýdla, stejně jako o vonnou esenci. Dávkování barvy je obvykle uvedeno na jejím obalu, jelikož jde primárně právě o barvu, určenou na mýdla jako taková. U vonné esence bychom to rozhodně neměli přehánět. Plně stačí jenom několik málo kapek. Vůně, která se z rozpuštěného mýdla line, by měla být cítit, ale zároveň by neměla být jakkoliv nepříjemná. Jakmile jsou obě součásti uvnitř, je třeba vše důkladným způsobem promíchat, aby mýdlo mělo celistvou barvu.