Máte miniaturní balkón? Nevíte jak na to, jak jej změnit?

magazinzeny.cz

I ten nejmenší balkon je lepší než vůbec žádný. S trochou vtipu z něj uděláte další pokoj na jaro a léto. Místo, kam se můžete pohodlně usadit, když si chcete vypít kávu nebo dočíst knížku. Jen se je při zařizování malého prostoru potřeba držet pár dobrých rad.

I na ten nejmenší balkon se vejde skládací nábytek, který rozložíte jen tehdy, když se chcete usadit. Jinak může být pěkně sklapnutý pověšený na zdi. Když je místa skutečně málo, jsou skvělým minimalistickým řešením sklopné stolky, které připevníte na zábradlí. Na zdi zas může být výklopné sedátko. Ne zrovna pěknou dlažbu na starém balkoně, můžete snadno proměnit v krásnou dřevěnou podlahu, jako na luxusní terase, když si sami položíte dřevěné dlaždice. Chcete raději chodit po trávě? Pak jsou tu umělé travní koberce. Nejsou sice levné, ale na miniaturní balkon se to dá zvládnout. Pokud máte balkon krytý stříškou, můžete mít i klasický běhoun. Pak se můžete pohodlně posadit na zem jen na pěkný polštář.

Hodně místa ušetří, když vyženete truhlíky do výšky. Více pater zavěšených nad sebou, nebo můžete udělat vertikální záhon z palety. Další možností jsou stojany, které dokážou zakrýt i nevzhledné stěny, nebo vám dopřejí soukromí. Tradičním místem na truhlíky je samozřejmě zábradlí. Ve všech případech ale myslete na to, že vše musí být dobře připevněné, aby silný poryv větru neshodil něco na nic netušící chodce pod balkonem.

O osvětlení se vám po soumraku postarají solární lampy. Mohou to být třeba efektní světelné řetězy.
Před nechtěnými ptačími návštěvníky vás alespoň částečně ochrání rozvěšená cédéčka. Když se budou točit a házet prasátka, řadu nezvaných hostů to odradí.
I na balkon si často najdou cestu vosy. Proto je dobré venkovní posezení vybavit závěsnou pastí. Můžete si koupit stylovou, nebo si ji vyrobit.

Nebojte se při zařizování mini balkonu experimentovat a být kreativní. Krásně vypadají třeba obrubníky vytvořené z oblázků. Luxusně vypadají také lehké závěsy. Můžete se jimi chránit před sluncem nebo zvědavými sousedy. Na balkoně je snadno pověsíte na kovové lanko.

Chcete mít venku doslova druhý obývák a rádi čtete vleže? Šikovný kutil si jistě poradí s výrobou venkovní lenošky. Anebo ještě lépe šikovná švadlenka. Může ušít sedací vak nebo potáhnout starší matrace. Níže viz. Foto inspirace

Foto: PInterest
Zdroj: Babské návody