Nejlepší bylinky do koupele

magazinzeny.cz

Ponořit se do krásně horké vody a vychutnat si pocit tepla a uvolnění napjatých svalů po celodenní (nebo celotýdenní) námaze je balzám na nervy, který nic jiného nenahradí. Samozřejmě, můžete si do koupele přidat pěnu nebo sůl, ale co takhle bylinky. Nejen, že vám pomůžou prohloubit pocit relaxace, ale také můžou pomoci na spoustu různých neduhů a problémů.

Zajímavost: Víte, že podle Sebastiana Kneippa má každá bylinka svůj osobitý účinek? Vždyť bylinky nalezly svoje místo v lékařství, kuchyni nebo v každodenní péči o tělo.

Koupání v čaji
I tak by se to mohlo jevit. Na začátek byste měli vědět, jak si správnou bylinnou koupel připravit. Za jedno si z bylinek můžete připravit odvar, silnější než čaj, který necháte louhovat alespoň půl hodiny. Poté přelijete přes jemné plátýnko a nalijete přímo do vany. Jako variantu číslo dvě můžete použít plátýnko, v nouzovém případě žínku, do které dáte hrst sušených bylin, zavážete a pověsíte na baterii tak, by byl obsah pod teplou tekoucí vodou při napouštění lázně.

Vybrat si můžete téměř každou bylinu, ale každá vám pomůže na jiný neduh. Zde je na ukázku pár bylin, které vám krásně provoní kůži i pomůžou odstranit určité potíže.
Levandule
Levandule má na naši psychiku blahodárně uklidňující účinek. Koupel v ní vám pomůže zregenerovat roztěkanou mysl a následně přivodit slastný spánek.
Kopřiva
Tak jednoduchá, často označována jako plevel, kopřiva. Koupat se v čaji z jejích usušených listů pomáhá odstraňovat nečistoty z pleti. Připravíte-li si ještě dva šálky navíc, můžete ji použít i k oplachu vlasů – budou krásně lesklé a nebudou se mastit.
Heřmánek a řapík
Již naše babičky o něm věděli, že mají protizánětlivé účinky. Doporučují se zvláště tehdy, trpí-li vaše kůže ekzémy či chcete-li urychlit hojení ran a zamezit infekci.

Bazalka a šalvěj
Zdánlivě dvě neslučitelné byliny. Obě mají ale velice podobné účinky. Ať už si do koupele vyberete kteroukoliv z nich, obě vám pomůžou zklidnit pocuchané nervy a odstranit bolesti hlavy. Doporučují se zvláště před samotným usnutím.
Tužebník jilmový
Tak na ten nesmím zapomenout. Nejen, že odvar z něj v koupeli pomáhá při nadměrném pocení, ale také je velice účinný při boji s dnou. Účinně totiž pomáhá odplavovat přebytečnou sůl z těla.

Reklamní článek