Největší chyby při rozchodu

magazinzeny.cz

Rozchod je vždy velmi bolestná událost. Přesto je velký rozdíl, zda se dokážete rozejít jako slušní lidé s nadhledem, nebo se z toho budete nepřiměřeně hroutit nebo dokonce mstít.

Citové vydírání

Nesnažte se při rozchodu svého partnera citově vydírat. Pokud se partner rozchází s vámi, netupte se a neponižujte se. Snažte se s jeho/jejím rozhodnutím vyrovnat a přijmout jeho rozhodnutí. Prosby, sliby a vydírání, případně slovní i fyzické útoky nepomáhají.

Strach z rozchodu

Jedna z hlavních chyb je strach. Ten je sice přirozený, ale může vést až k tomu, že se neodvážíte se svým partnerem promluvit a neřeknete mu o tom, že se s ním chcete rozejít. Váš vztah s ním tak bude i přes vaši vnitřní bariéru pokračovat a může vyvrcholit v nepříjemné konflikty.

Litování sama sebe

Nelitujte se. Před rozchodem, během rozchodu a ani po něm. Nedělejte ze sebe chudáčky, sobě tím nepomůžete a ostatní to moc nezajímá. Dívejte se na věc pozitivním okem, myslete na lepší zítřky a na nové možnosti, které se vám s rozchodem otevírají.

Vyčítání starých křivd

Během rozchodů se často vytahuje kde co. Místo klidného průběhu se tak proces rozchodu změní ve změť hádek a vytahování starých křivd. Uvědomte si, že co se stalo, stalo se, že staré křivdy by měly být zapomenuty. Řešte aktuální problémy.