Pár rad, co zabalit dítěti na školu v přírodě 2/2

magazinzeny.cz

Co musí mít učitelé

Jestli dítě pravidelně užívá nějaké léky či je na něco alergické, pak o tom musí dospělý doprovod, nejlépe učitel, vědět. Těm se také před odjezdem odevzdávají léky, ideálně v dávkovači, připravené na každý den.

Pro menší děti odevzdávají rodiče před odjezdem také korespondenční lístky či pohledy jak na odeslání domů, tak také předepsané pohledy od rodičů pro první dny pobytu, aby je učitelé předali dětem, než přijde skutečná pošta. Nezbytnou součástí výbavy učitelů je průkaz pojištěnce či jeho kopie a kontakt na oba rodiče.

Do čeho a jak balit

Časté dilema většiny rodičů je, do čeho dítě sbalit. Určitě je vhodné, aby to bylo co nejjednodušší, jelikož je potřeba myslet na to, že se pak dítko bude muset ve škole v přírodě sbalit domů samo. Všechno oblečení je vhodné podepsat, děti si na své věci moc nedávají pozor a často se stává, že jej ani nepoznají. Aby dítě alespoň přibližně vědělo, co s sebou má a jak se pak samo sbalí před návratem domů, můžete jej k balení přizvat a požádat o pomoc či pozorování. Praktičtější je kufr, ve kterém se dítě lépe zorientuje, cestovní tašky nejsou moc přehledné. Na cestu nezapomeňte dítěti sbalit malou svačinku a nějaké pití. U sladkostí dbejte na doporučení učitelů.