Pár tipů, jak usadit drzou tchýni 1/2

magazinzeny.cz

Domácnost, vaření a další problematické oblasti

Kdo má tchýni, která patří mezi ty „oblíbené“, jistě ví, jak dokáže zpříjemnit život celé rodině. Platí to v situacích týkajících se vaření i chodu celé domácnosti. Klasicky kritizuje při svátečním obědě a dává cenné rady, co do jídla dát a proč to tak bude lepší, pokud už vám tyto řeči lezou na nervy. Usaďte ji s elegancí dámy do křesla, uvařte jí kávu a sdělte jí, aby si pro tentokráte nedělala starosti s vařením a konečně si odpočinula.

V případě výtek k úklidu a postupům udržování domácnosti je vhodné si je vyslechnout a následně asertivně říci, že ve vaší domácnosti se to prostě dělá takto, aby neměla pocit, že je úplně vyřazena ze hry, můžete si postěžovat s nějakým problémem, se kterým si zajisté ona bude vědět rady, kupříkladu, jak se zbavit skvrny na koberci či zašlých spár mezi kachličkami. Jistě bude mít radost, že se může realizovat.

Udržet si vlastní soukromí

Někdy se tchýně ráda staví na návštěvu nečekaně, jindy při návštěvě otevírá lednici a má tendenci se obsluhovat sama. Pokud vám toto leze na nervy a připadá vám, že se chová jako doma, pak ji pozvěte kupříkladu na víkendový oběd, a přitom jí zdvořile, ale jasně sdělte, že chcete mít svůj klid a svůj soukromý prostor. Přijde-li na návštěvu v nevhodnou dobu, pak se nebojte říct, že se vám to nehodí, třeba ji toto trkne a samotné jí bude trapně za vzniklé komplikace. I ona byla či dosud je v pozici snachy, třeba si také prošla krušným obdobím a může být pak její chování svým způsobem i pochopitelné.