Pár tipů, jak usadit drzou tchýni 2/2

magazinzeny.cz

Neustálé dotazy na děti a kritika

Jakmile je po svatbě, veškerá pozornost a očekávání ze strany tchýně se přesunou na budoucí potomstvo a dotazy, kdy už se jich dočká. Jestli je však těchto narážek, dotazů a připomínek hodně a přidávají se k nim i pochybnosti a rady na co si dát pozor a kdy je co vhodné, pak je na místě vše rychle utnout. Věc, kdy vnoučata přijdou a zda vůbec, není v její kompetenci a nemůže o tom rozhodovat, ani by neměla nic ovlivňovat.

Jestli se objeví poznámky zpochybňující vaše kvality, podezření z pomluv a jiné intriky, nehodí se chodit kolem horké kaše. Je potřeba dát důrazně najevo, že takové chování vám nelíbí. Klidně to může být před ostatními členy rodiny, ideální je přímá konfrontace s položením otázky, v čem na vás vidí problémy.

Respekt bez předsudků a manželský soulad

Někdy je vhodné tchýni nejprve lépe poznat, často se ženy dopředu obrní a jsou připraveny na to, že každá tchýně je prostě špatná, někdy však i opak může být pravdou. Dejte jí šanci. Pokud se vám něco na tchýni nelíbí a nepřejete si, aby se daným způsobem chovala, pak se tak také nechovejte vy k ní. Jestli vám tedy neustále dává rady ohledně výchovy, nepřipravte jí přednášku o tom, jak se má o víkendu postarat o dítě, které bude hlídat. Současně je vhodné, aby při všech šarvátkách a nedorozuměních byli manželé zajedno. Manžel by měl stát při ženě, ne však proto, že to dostal podmínkou, ale proto, že se takto dohodnete oba. Když vyvstane s tchýní problém, řešte jej oba a chtějte znát jeho názor, třeba bude užitečný.