Proč chodit do sauny 1/2

magazinzeny.cz

Prohřejete se

Prvním důvodem, proč chodit do sauny je rozhodně fakt, že v ní je teplo. Díky tomu se vaše tělo důkladně prohřeje, a to jak na povrchu, tak pochopitelně také uvnitř. Právě tento stav má celkem účinky na lidské zdraví. Pokud mají být účinky co možná nejlepší, je doporučováno využívat spíše takzvaného suchého tepla.

Prodloužíte si život

Pravidelný pobyt v sauně má pozitivní vliv na celkovou dlouhověkost. A to hlavně díky tomu, že návštěvy tohoto místa výrazně snižují celkové riziko jak kardiovaskulárních chorob, tak i dalších onemocnění, včetně těch civilizačních. Vlivem toho máte jistotu, že svůj život celkem zajímavě prodloužíte oproti těm lidem, kteří saunu během svého života nenavštěvovali.

Budete mít lepší náladu

Návštěva sauny nemá vliv jenom na fyzickou stránku vašeho těla. Důvodem, proč chodit do sauny je také to, že pobyt v ní vám může výrazným způsobem zvednout náladu. Je to z důvodu tepla, které se postará o mnohem vyšší produkci serotoninu. Tento hormon souvisí právě s tím, že budete zažívat pocity štěstí a také pocity celkové spokojenosti. Stejně tak dojde i k vyšší produkci endorfinů.