Pět tipů, jak připravit svůj domov na podzim

magazinzeny.cz

Teplý a útulný domov zahřeje u srdce, a to je právě s nastupujícími podzimními dny potřeba. Chcete zútulnit byt či dům tak, abyste se vyhnuli podzimnímu splínu? Pojďme se podívat na to, jak byt či dům krásně vyzdobit a zpříjemnit si sychravé dny.

Jak na podzimní dekorace

S nástupem října můžete svůj domov krásně vyšperkovat do teplých barev. Podzimní dekorace jsou krásné, sytě barevné, dominuje červená, žlutá a oranžová. Byt můžete ozdobit podzimními obrázky, fotografiemi nebo kolážemi, na dveře připevníte věnec, na poličky rozmístíte svíčky či květiny. Na jídelní stůl se hodí krásné podzimní lucerny, pod které rozmístíte pestré listy jako dekoraci. Nemáte-li v oblibě barevné listy, můžete se podívat po krásných umělých květinových dekoracích, které vypadají jako živé, ale nevyžadují zalévání a ani pravidelnou údržbu.

Vlastní podzimní dekorace

Chcete vyrobit vlastní podzimní dekorace, ale nemáte na tvorbu příliš času? Máme pro vás tipy jak snadno a rychle zhotovíte dekorace do bytu za minimum času a peněz.

1.      Podzimní dekorace na stůl

Budete potřebovat velké vyšší skleněné stínítko na svíčku, vyšší a silnější svíčku, barevné listy, přírodní provázek (například lýko). Svíčku vložte do stínítka, na něj připevněte listy a omotejte provázkem v přírodní barvě. Dekorace se hodí na jídelní tabuli.

2.      Podzimní dekorace do truhlíku

Truhlík můžete krásně osázet podzimními dekoracemi, které seženete v květinářství nebo je koupíte online skrze e-shop. Na výběr máte sušené nebo umělé listy či květiny. Podzimní okenní truhlíky jsou krásným doplňkem do bytu a dekorace do nich můžete vyrobit i s dětmi. Máte-li listy, špejle a izolepu, pusťte se do vyrábění. Listy připevněte na špejli, doplňte je o jeřabiny, kaštany a žaludy dle vlastní fantazie.

3.      Podzimní dekorace na dveře

V každém květinářství na podzimní věnec na dveře jistě narazíte, ale můžete zkusit vyrobit vlastní. Bude vám stačit základ na věnec z květinářství (korpus). Na jednoduchý věnec z proutí naaranžujete barevné listy, kaštany nebo jeřabiny a je hotovo.

Pokud si na vyrábění netroufáte nebo na něj nemáte čas, v obchodech narazíte na plno krásných podzimních dekorací či umělých květin, které je perfektně zastoupí.

4.      Nezapomeňte na polštáře

Polštářů není nikdy dost. Přes léto jste trávili většinu času venku, protože bylo krásně teplo, slunce svítilo do deseti hodin večer. Na podzim bývá vše jinak. S posunem času se dny rychle krátí a místo večerní procházky je pohodlnější lehnout si doma na gauč. Vytvořte originální podzimní dekorace, polštářky, látkové ubrusy nebo prostírání. Tyto dekorace jsou na domácí šití ty nejjednodušší. Krásné látky koupíte velmi levně na internetu, kde jich je velký výběr.

5.      A co ještě? Nezapomeňte na fortifikované víno

Fortifikované víno skýtá tu pravou podzimní posilu. Víno prošlo procesem zesílení, je v něm více alkoholu, bývá sladší a hodí se ideálně s nástupem chladných dní. Jistě znáte portské víno nebo Martini, které pro svou nasládlou chuť lahodí spíše ženám. Víno vás zahřeje, projde tělem jako velká vzpruha. A pokud jste spíše čajoví, podzimní období budete milovat. Šálek čaje a teplá deka jsou v tomto počasí k nezaplacení.

Reklamní článek