Proč lidé lžou 1/2

magazinzeny.cz

Důvodem může být pohodlnost

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé lžou, je rozhodně pohodlnost. Pokud máme být konkrétní, tak drobná, ale i větší lež může jednoduše eliminovat to, že by se něco řešilo třeba i dlouhé minuty, nebo hodiny. Tuto lež můžeme charakterizovat jako přikývnutí z pohodlnosti, a to i když ve skrytu duše nemáme radost. Je to jednoduše proto, že nechceme nic řešit. Jedním z příkladů, kdy lidé lžou z pohodlnosti, je třeba:
·         Výběr víkendových aktivit
·         Výběr filmu na večer
·         Výběr restaurace na večeři

Proč lidé lžou? Roli hraje i nedůvěra

Ano, i toto je častým důvodem, proč lidé lžou. V jakém smyslu? Jednoduše lidé nemají v tom druhém důvěru, a nevěří, že pokud řeknou pravdu, dokáže si daná osoba s konkrétním problémem poradit. Pokud si někdo myslí, že po vyřčené pravdě ten druhý nedokáže situaci vyřešit a postavit se k ní správně, raději zalžou a následně danou věc vyřídí sami. A život jde dál.

Může to být také láska

Ano, i z lásky mohou lidé vzájemně lhát. Je to jednoduše z toho důvodu, že se bojí, že když by řekli pravdu, tak by toho druhého člověka mohli zklamat. A to rozhodně nechtějí a tak raději zalžou. Pamatujte, že dané lži se nemusí týkat jenom nevěry, jak si dnes mnozí myslí. Lež z lásky může souviset i s tím, že chceme jednoduše svému partnerovi vyhovět. Pokud něco vymyslí a naplánuje, zalžeme, i když k tomu můžeme mít několik výtek.