Proč muži neposlouchají 2/2

magazinzeny.cz

Soustředí se na něco jiného

Ženy dokážou dělat několik věcí najednou. Muži jsou na tom jinak a dokážou dělat vždy jenom jednu jedinou věc. A to může být ten pravý důvod, proč muži neposlouchají. Jednoduše je to proto, že se již soustředí na něco zcela jiného. A to může být spojeno například s:
·         Pracovními povinnostmi
·         Domácími povinnostmi
·         Plánováním volného času

Nezískala jste jeho pozornost

Pokud je třeba muži něco říci, je rozhodně nutné získat jeho pozornost. Pokud to neuděláte, tak neposlouchá. Nejde ani tak o to, že by ho daná věc nezajímala, ale jde o to, že se soustředí na něco zcela jiného, co má u něho prioritu. Může to být třeba sportovní utkání, které je aktuálně vysíláno v televizi. A je jedno, o jaký sport se konkrétně jedná.

Nechce vás naštvat

I když je to paradox, i to může být důvodem, proč muži neposlouchají. Pokud by poslouchali, mohli by mít výhrady k tomu, co jim říkáte, a hádka by mohla být ve vzduchu. Je mnohem jednodušší na chvíli vypnout a neposlouchat a celou věc tímto způsobem velmi elegantně přejít. I to je jeden z velmi častých a používaných důvodů. I toto berte v potaz. Mnohdy je to možná lepší, než se na několik dlouhých hodin pohádat.