Recepty během těhotenství 2/2

magazinzeny.cz

Chřest se šunkou a sýrem

Výborný na období během těhotenství je i chřest, který zase ozvláštní stravu během těhotenství a dodá tělu mnoho prospěšných látek.

Na jednoduchý recept z chřestu bude potřeba chřest, kvalitní šunka, máslo, sůl, pepř, cukr, smetana, citronová šťáva, čerstvá petrželka, strouhaný sýr a vařené brambory jako příloha. Nejprve je potřeba připravit chřest s to odkrojením tvrdých oddenků. Poté se povaří v horké vodě asi deset minut a poté vyndá, nechá vychladnout. Dvě deci vývaru necháme stranou, bude potřeba, chřest nakrájíme na kousky a proložíme kousky nakrájené šunky. Do odloženého chřestového vývaru přidáme máslo, cukr, sůl a trochu smetany. Tuto omáčku vlijeme na chřest, který byl vložen do zapékací mísy a, pokapeme citronovou šťávou. Pečeme 10 minut a poté ještě se sýrem chvíli. Podáváme s vařenými brambory.

Banánový koktejl

V těhotenství mají ženy často chuť na sladké, ale klasické cukrovinky by neměli jídelníčku vévodit, proto je potřeba vybrat si sladkou, ale zdravou alternativu.

Banán, acidofilní mléko a med bude potřeba k přípravě banánového koktejlu, který je vhodný během těhotenství. Uvedené ingredience rozmixujeme a podáváme ihned. Pokud je horké léto, tak třeba i s kousky ledu.