Recepty na plněná vejce a na ztracené vejce do salátu

magazinzeny.cz

Salát patří také mezi oblíbené dietní recepty s vejcem

Konkrétně máme na mysli vejce ztracené, které v daném salátu hraje prim. Je třeba si připravit listový salát a případnou další zeleninu. Dále už jenom syrové vejce. Zeleninu natrháme a nakrájíme, ochutíme solí a pepřem a zakápneme citronovou šťávou.

Následně už přivedeme k varu vodu s trochou octa. Tu následně vypneme, rozklepneme vajíčko a necháme ho takto vařit zhruba čtyři minuty. Opatrně ho vyjmeme, položíme na salát a lehce rozřízneme. Takové dietní recepty s vejcem skvěle chutnají i vypadají a jejich příprava trvá 20 – 30 minut.

Plněná vejce

Snadný recept ideálně konzumovaný s pečivem. Na jeho přípravu není třeba nic jiného, než trocha nízkotučného jogurtu, jarní cibulka, pažitka a případné další suroviny určené do náplně. Základem jsou samozřejmě vejce, které je třeba uvařit natvrdo a následně nechat vystydnout. Poté je možné vejce podélně rozkrojit a z obou půlek vyndat žloutek.

Ten se přidá do náplně, kterou je možné jednoduše vidličkou utřít v misce. Jakmile je náplň připravena a má požadovanou konzistenci, jednoduše jí naplníme jednotlivé důlky vzniklé ve vejcích. Tím jsou plněná vejce hotova a mohou být servírována třeba s pečivem.