Recepty na tvarohové řezy a tvarohové pečivo

magazinzeny.cz

Tvarohové řezy

Tvarohový dietní recept může být i sladký. Na jeho přípravu kromě tvarohu potřebujeme už jenom pár surovin:

· Polohrubou mouku
· Bílý jogurt
· Vejce

Dále je možné přidat i něco na doslazení a neopomíjíme také prášek do pečiva. Příprava tohoto receptu je jednoduchá a snadná. Stačí vše smíchat dohromady, dát na plech a péci 10 minut v troubě na 200 stupňů. Poté je ideální řez vyndat, potřít ho tvarohem a zhruba dalších 30 minut péci na 180 stupňů. Následně je tento chutný řez připravený k tomu, abyste ho nechali vychladit a mohli konzumovat. Příprava není nijak zdlouhavá, jelikož u ní nestrávíte více, než hodinu času. Jeho polovinu však pouze pečete. Poté už jenom počítejte s časem na vychlazení.

Tvarohové pečivo

Zajímavý recept na slané pečivo z tvarohu. Jeho předností je nízké množství kalorií. Je třeba jenom nízkotučný tvaroh, vaječné bílky a poté už jenom kmín, sůl nebo sezam na dochucení. Bílky vyšleháte a postupně do nich vmícháte tvaroh. Jakmile je hotovo, vytvoříte placičky, které dochutíte vytvořenou směsí. Vše vložíte do trouby a pečete. Ideální teplotou je 150 stupňů, a ideální délkou je zhruba 40 – 45 minut.

Poté je toto tvarohové pečivo hotové a celková příprava zabere o něco více, než hodinu vašeho času. Výhodou je i možnost různých inovací, a to v tom, čím vším si dané pečivo konkrétně posypete.