Skvělé bobové letní dráhy – Francie 2/2

magazinzeny.cz

Bobová dráha v zábavním parku Parc Touristique des Combes

Nejenom, že jsou bobové dráhy umístěné samostatně, v horských oblastech. Jsou i takové, které mohou být součástí zábavných parků. A ta, která se nachází v tom s názvem Parc Touristique des Combes. Jedná se o dráhu typu Alpine Coaster, což znamená, že nejde o jízdu v klasickém nerezovém korytu, ale jedná se o jízdu na kolejnicích, která je mnohdy o něco bezpečnější.

Jednotlivá vozítka umožní jízdu nejenom jedné jediné osoby, jelikož se do nich pohodlně vejdou i dva dospělí lidé. Samozřejmostí je i jízda dětí. Ty od tří do osmi let musí jet v doprovodu rodičů. Ty starší, které už dosáhly potřebného věku, mohou hravě jet sami – při dodržení potřebných bezpečnostních předpisů. Bobová dráha zaujme rozhodně i svou rozmanitostí.

Celý okruh nabídne nejenom klasiku v podobě různě dlouhých a různě prudkých zatáček. Stejně tak nabídne také různé skoky, nebo i spirály, které výrazný prožitek z jízdy ještě umocňují. Dosahovat lze hravě rychlostí ve výši několika desítek kilometrů v hodině. Ti, co mají z jízdy obavy, mají zcela přirozeně k dispozici i brzdu, pomocí které mohou svou rychlost hravě regulovat.