Skvělé bobové letní dráhy – Maďarsko 2/2

magazinzeny.cz

Bobová dráha Mátra Bob Sástó

Jaký je unikát právě této bobové dráhy? Rozhodně ten, že se jedná o nejvýše položenou bobovou dráhu v Maďarsku. Už to samo o sobě přispívá k tomu, že by měla být navštívena. Není k dispozici jenom tak samostatně, jelikož je součástí areálu, který nese název Oxygen Adrenalínpark.

Když se budeme soustředit na to, co tato dráha nabídne, je třeba říci, že unikátní je nejenom v tom, že je otevřená celoročně. Jejím unikátem je to, že se můžete svézt nejenom během dne, ale také v noci, za umělého osvětlení. To k celkové zajímavosti rozhodně výrazně přispěje. Co by se také nemělo opomíjet, to jsou i parametry, které Mátra Bob Sástó konkrétně má. Její délka je celkem ucházející, jelikož měří 930 metrů. Právě tolik budete absolvovat při cestě dolů. A to nejenom sami, jelikož jednotlivé boby jsou uzpůsobeny i pro plnohodnotnou cestu dvou lidí naráz.

Podíváme-li se i na maximální rychlosti, tak ty mohou přesahovat 40 kilometrů v hodině. Je tedy vidět, že konkrétních lákadel, které jsou s touto dráhou spojeny, je více než dost. Kdo ji chce vyzkoušet, ten musí vyrazit mezi obce Mátrafüred a Mátraháza, kde se zmíněný adrenalinový park nachází.