Skvělé bobové letní dráhy – Švýcarsko 1/2

magazinzeny.cz

Bobová dráha Lenzerheide

Známá rekreační oblast, která se nachází v kantonu Graubünden, a to mezi městečky Churem a Tiefencastelem. Krás nabídne tato oblast více než dost. Stejně tak nabídne i možnosti zajímavého sportovního vyžití. Pokud jde o zimní aktivity, rozhodně nechybí lyžování. Pokud jde o aktivity letní, je největším lákadlem místní bobová dráha. Jedná se o typ Alpine-Coaster, což znamená konstrukci, která je řešena tak, že jízda probíhá na kolejích.

Toto má hned několik výrazných výhod, kam se řadí:
· Možnost dosahovat vysokých rychlostí
· Vysoká bezpečnost
· Více různých adrenalinových prvků

Výše zmíněná pozitiva rozhodně nejsou ta jediná, kterými se tato dráha může pyšnit. Zapomínat nesmíme ani na její klasické parametry. Jelikož je dlouhá více než 3 060 metrů, můžeme ji zařadit mezi dráhy, které jsou těmi nejdelšími na celém světě. Ani tím její zajímavá charakteristika nekončí.

Stejně tak nesmíme zapomínat ani na to, že celkem lze během jízdy zdolat převýšení, které činí celých 480 metrů. Už to jasně napovídá, že dráha je poměrně prudká, což přirozeně znamená jistoty spojené s tím, že na ní není problém dosáhnout poměrně velkých rychlostí. Kromě toho, že lze různým tempem projet celkem31 zatáček nechybí ani dnes tolik lákavé skoky, které k adrenalinovému zážitku přispívají ještě o něco více.