Skvělé bobové letní dráhy – Švýcarsko 2/2

magazinzeny.cz

Bobová dráha u jezera Oeschinen

Švýcarsko je zemí lákavou nejenom pro lyžování. Jde o zemi lákavou i pro možnost obdivovat Alpy, nebo si užít zajímavého adrenalinu. Obojí je možné dokonce i propojit. Stačí zkusit zábavu, kterou přináší bobová dráha u jezera Oeschinen. Právě tato oblast je celkem zajímavým cílem mnoha turistů, včetně rodin. Právě tato bobová dráha tak ukojí požadavky každého, kdo hledá zajímavý adrenalin.

Rozhodně zaujme i její cena, jelikož ta se pohybuje za jednu jízdu okolo čtyř franků, což rozhodně není suma, která by byla jakkoliv výrazná. I když dráha nepatří mezi největší v zemi, určitě má své kouzlo. A to hlavně proto, že je zasazena do malebné přírody a tak lze během jízdy obdivovat třeba zasněžené vrcholky Alp. Tedy pokud na to máte čas. Když se příliš nevěnujete brzdě, není problém užít si i celkem rychlé jízdy.

Samotná délka dráhy je 750 metrů a zvládnout ji lze v rámci klasické jízdy za zhruba dvě minuty. Logicky nechybí celá řada různých dlouhých a krátkých zatáček. Celá konstrukce dráhy je klasická, jelikož jde o nerezové koryto, ve kterém se jezdí ve specielním vozíku.