Tchýně se nás neustále snaží vychovávat

magazinzeny.cz

Rodiče mají tendenci vychovávat. Všichni rodiče, vaši, vaší sousedky, vašeho partnera, vaší kamarádky a podobně. Když jste malé děti, je to normální, když jste dospívající, obvykle s tím bojujete, ale hold nemáte na výběr. Jakmile jste dospělí a žijete si už svůj život, rodiče vám do vašeho života nemají co mluvit, žijete si podle sebe a to je zkrátka potřeba pochopit z jejich strany. Ovšem mnozí rodiče to zkrátka pochopit nedokáží a neustále se vám pletou do života, radí vám, doma vám všechno vyčítají, když jdete na nákup, potraviny, které nejsou vhodné, vám vyčítají a neustále vás zkrátka cepují. To si nemusíte nechat líbit. Musíte se bránit. Do života se vám může také začít plést tchýně, která vás bude neustále vychovávat a radit vám.

Vtipy o tchýních jsou velmi vtipné a často bývají pravdivé. Není vůbec žádnou novinkou, že tchýně se právě často má tendenci motat vám do života a neustále vás vychovávat. Pokud rádi jíte, začne vás kárat, že to není zdravé, máte jít cvičit, pokud si ráda na sebe něco koupíte, začne vás vychovávat v tom, že musíte myslet na rodinu a krotit se, tvrdí vám, že manžela je potřeba poslouchat, nesmíte být hubatá, nesmíte hned na všechny startovat, svůj názor si nechte pro sebe a podobně. Tohle je k vzteku a takovou tchýni nechce nikdo. Ovšem, pokud budete jen tak sedět a nečině přihlížet, je potřeba začít s tím něco dělat a nenechat tchýni, aby vás neustále vychovávala, vy už nejste dítě a vůbec ne její dítě.

Důležité je, zda tchýně takhle vychovává i vašeho manžela a zda se mu to vadí či mu to nevadí. Pokud mu to vadí a nelíbí se mu to, máte vyhráno, protože se s ním dokážete proti tchýni spojit a společně ukázat, že nechcete, aby vás tchýně dále vychovávala, že jste dospělí a budete dělat to, co chcete vy a ne to, co vám nařídí ona. Pokud váš partner výchovu vaši tchýně nevidí, je to o dost složitější. Musíte mu ukázat, že tchýně vás takhle trápí, a i když on to nevidí, pořád je to malé dítě, které muí poslouchat vou maminku. I když už je dospělý, má svou rodinu a chodí do práce.

Jakmile partner uvidí, co jeho maminka provádí, spojte se a s tchýní si promluvte, třeba to pochopí a dále se nebude do vašeho života míchat. Pokud tohle nepomůže, musíte jí to neustále opakovat a neustále jí to vyčítat. Ukažte tchýni, že si ji vážíte, ale že máte právo na to, dělat si co chcete. Pokud ani tohle nezabere, zkrátka její návštěvy, telefonáty a podobně eliminujte. Třeba to takhle pochopí.