Tipy, jak partnerovi sdělit, že chcete dítě 2/2

magazinzeny.cz

Hlavně spolu mluvte

Neříká se jen tak zbůhdarma, že komunikace je ve vztazích zásadní a pokud nefunguje, často se partnerství a manželství hroutí. Váháte-li, zda partnerovi o své touze po dítěti, říci, pak odhoďte ostych a prostě si promluvte. Klidně o vašem přání řekněte dopředu, ujasněte si své postoje i tehdy, kdy ještě dítě nechcete, ale je vhodné vědět, že máte oba stejné plány do budoucna.

Když na vás intenzivní touha přijde, opět se svěřte co nejdříve. Rozhovor volte v době, kdy na něj máte oba dostatek prostoru a nebudete zrovna řešit nějaké zásadní životní problémy. Cílem je, abyste byli na dítě připraveni oba a oba ho chtěli. Zkuste naslouchat názorům i argumentům partnera a uvažujte o nich. Nedělejte unáhlené závěry a vše si v klidu promyslete. Pokud partner nebude hned souhlasit, neznamená to, že své stanovisko ještě nepřehodnotí. Proto neukončujte striktně vztah, nebo nevynechávejte antikoncepci s tím, že půjdete za svým cílem i přes jeho nesouhlas.

Hlavně pozitivně

Pokud se právě k rozhovoru s partnerem připravujete a ať už je to po několikáté, nebo poprvé, přistupujte k promluvě i svému muži pozitivně. Vyberte vhodný okamžik, nachystejte příjemnou atmosféru, partnera jistě potěšíte dobrým jídlem nebo pozváním na kvalitní film. Je-li člověk dobře naladěný, bude se mu i vážné téma probírat daleko snáze, než když je zatížen starostmi nebo má za sebou špatný den.