Tipy, jak říct šéfovi, že nemáte zájem 1/2

magazinzeny.cz

Zalíbení a zalíbení

V novém zaměstnání jistě každému zalichotí, když se zalíbí svému nadřízenému. Je však nutné dát si pozor, co je ještě čistá sympatie a co už jsou jiné projevy náklonnosti. Problém, který může vyvstat, se rychle dokáže promítnout nejen v pracovní, ale také osobní a finanční stránce našeho života. Proto velice záleží na tom, udržet přípustné hranice a nesvádět chování šéfa jen na prostou omluvu, že je to jen chlap.

Každá situace má dva úhly pohledu a co někomu může připadat nevhodné, druhému zase přijde jako naprosto normální. Z komára se dá snadno udělat velbloud, ale také se dá závažná situace bagatelizovat a ututlat. A i když jsou povětšinou ženy těmi, kdo je obtěžován, dokážou i ony vytasit své zbraně a být těmi, kdo ublíží.

Nepříjemná situace

Vyskytne-li se situace, kdy vám šéf dává nejrůznější návrhy, avšak nemáte zájem, je určitě vhodné, abyste mu ihned zkraje dala najevo, že se vám takové chování nelíbí. Domluva patří mezi nejjednodušší způsoby a může nevhodné chování utnout hned v jeho zárodku. Není potřeba hned podávat žaloby k soudu, pouze dejte jasně najevo, že zájem nemáte a nepřejte si, aby nadále v tomto chování pokračoval. Je vhodné se také ujistit o tom, zda se nejedná o nedorozumění, které by mohlo nepříjemně poškodit vás i nadřízeného.